Кошик
180 відгуків
Интернет-магазин "Декупажик"
+38068-522-52-81
+380685225281
+380667365903

Лікувальні властивості вовни

Лікувальні властивості вовни

Властивості вовни унікальні: вовна лікує. Натуральна вовна має знеболюючі, антибактеріальними, протизапальними властивостями. Вовняні вироби особливо рекомендуються людям, що страждають артритом, артрозами, ревматизм, подагру, остеохондрозом, ортопедичними захворюваннями, алергією, астматичними (бронхіальними) захворюваннями, порушеннями кровообігу і м'язовими болями.

Шерсть дихаюча: вона має між ворсинками мільйони повітряних бульбашок, що полегшує доступ кисню до шкіри людини під час сну. Це дає можливість уникнути парникового ефекту і попереджає виникнення простудних захворювань.

Вовна має властивості самоочищення: постійна циркуляція повітря позбавить вас від сусідства з різними шкідливими мікроорганізмами, такими як пір'яні і пилові кліщі.

Вовна володіє високою гігроскопічністю, що дозволяє поглинати вологу, що дорівнює 33% від обсягу волокна (бавовна поглинає 8%, синтетичні матеріали 0%) і випаровувати її, залишаючи тіло сухим, а шкіру більш еластичною. Вона вбирає вологу в сім разів швидше, ніж будь-яке інше текстильне волокно, що дозволяє тілу залишатися сухим і теплим. В обмін на поглинання вологи шерсть виділяє тепло, покращуючи тим самим циркуляцію крові. Шерсть ефективно сприяє нормалізації кров'яного тиску.

Коефіцієнт теплопровідності у вовни нижче, ніж у багатьох текстильних волокон, саме тому вовняні речі є найбільш теплими. Шерсть дозволяє тілу дихати і нейтралізує токсини, які виділяє з потім шкіра.

Натуральні сорти вовни містять активні речовини, основним з яких є ланолін, оберігає вовняні вироби від забруднення протягом тривалого використання. Шерсть не подразнює шкіру та не викликає алергії — хвороби нашої цивілізації.

При будь-якому тривалому захворюванні в організмі людини порушується електричний потенціал. Овеча шерсть має унікальну здатність вирівнювати його, а це прискорює одужання.

Вовна знімає стрес: енергетика вовни несе заспокійливий ефект. Діти, що народилися з дефіцитом маси тіла, чудово додають у вазі, коли сплять в ліжку з овечої вовни. Овечу вовну використовують для виходжування недоношених дітей. Малята, сплять на ліжках з овечої вовни, менше схильні до алергій, рідше хворіють вірусними і бактеріальними інфекціями, особливо гнійними захворюваннями шкіри, у них рідше бувають дитячі коліки.

Якщо ви захворіли, не забудьте включити в комплекс лікування овечу вовну. Дуже хороші результати дає використання її при пневмонії. На голе тіло надівається жилетка з овчини, яку носять і вдень, і вночі. Така жилетка набагато ефективніше гірчичників, банок або розтирань, вона розсмоктує вогнища запалення. Особливо це важливо для тих людей, яким подібні процедури протипоказані. Овеча вовна надасть неоціненну послугу і при таких ускладненнях, як отити, гайморити, підщелепні лімфаденіти. Сухі компреси з овечої вовни, що накладаються на область вух, на гайморові пазухи (під очима з обох сторін від носа) або на збільшені лімфовузли під щелепою і на шиї, допомагають вгамувати біль і знімають запалення.

При нормальних умовах шерсть слабо електризується і не утримує частинки пилу. Незважаючи на лускате будова і природну курчавість, шерсть відноситься до гладких волокон. Внаслідок великого обсягу повітря, укладеного в шерсті, вода і миючі засоби легко проходять через неї і розчиняють бруд. Шерсть пружна, еластична, міцна, має звитістю волокна (чим тонше шерсть, тим вона більш извита). Звивистість сприяє отриманню пухкої пухнастою і пружною пряжі, а так само збільшення терміну носіння виробів. Завдяки хорошій пружності вовняні вироби не мнуться і довго зберігають гарний зовнішній вигляд.

Постільні кліщі і алергії

На відміну від ліжок з вовни, у пір'яних і пухових подушках при тривалому використанні заводяться невидимі для людського ока мікроби — беттмильбены (постільні кліщі), які завдають чималої шкоди людям, схильним до алергічних захворювань. Непомітні неозброєним оком (їх розмір становить від 0,1 до 0,4 мм) з постільні кліщі є головним постачальником алергенів. Ці маленькі істоти бояться світла і «ховаються» в пилу. Свій основний джерело живлення постільні кліщі знаходять у шкірної лупи, яку людина втрачає за день в розмірі 1,5 грамів. Вони воліють волого-теплий клімат (20-25°С при вологості повітря 60-80%) і тому знаходять потрібну їм атмосферу головним чином у спальнях. Наявність домашніх пилових кліщів не має нічого спільного з недоліком чистоти і порядку. І навіть не самі комахи , а їх послід веде при відомих умовах до появи алергії. Допустимий межа вмісту кліщів в атмосфері — 100 кліщів на 1 грам пилу. При підвищенні цього рівня, навіть у здорової людини, може виникнути алергія, яка може послужити для розвитку астми.

Вовна овець породи меринос

Вовна овець породи меринос — це сама тонкорунна вовна, яка стрижеться з холки однорічних овець, вирощують в Австралії. Це найбільш відомий і популярний тип вовни, що забезпечує комфорт.

Речі з вовни мериноса має множесзаконодавством лікувальних свійств: сприяє зменшенню болів, особливо при ревматизмі і радикуліті; забезпечує нормальний теплообмін тіла, регулює вологість, дуже зносостійка. Мериносова вовна відрізняється дивовижною еластичністю і міцністю, вона дуже ніжна і будет піклуватися про Вас довгі роки.

Шерсть лами альпаки

         Лама – етпро перуанський «верблюд», що мешкає в плоскогорьях Анд. У відповідніі з наявними там важкими кліматичними умовамиі природа дала ламі щільний, м'який, теплий і чудово тонкий волосяний покрив. Вовна лами, має довгі волокна і численні природні відтінки називалється «альпака». Ця шерсть вважається однією з кращих у світі, тому що вона не звалюється і носиться дуже довго. Вона може поглинати велику кількість вологи, часом рятуючи від дощу і зігріваючи тіло при багатьох хворобах. Тварин стрижуть один раз на два роки. Одна тварина дає приблизно 2-4 кг вовни за стрижку. Колір шерсті однієї тварини коливається в межах 3-4 тонів.

Вовна верблюда

Верблюд — це пустельне тварина, що живе в Середній Азії і Північній Африці. Він має щільний волосяний покрив, який надійно захищає його від суворого клімату і різких перепадів температур. Верблюжа вовна володіє унікальними, властивими тільки їй властивостями. Вона міцніше і легше інших видів вовни, має порожнисту структуру, завдяки якій краще зберігає тепло. Верблюжа шерсть не алергенна. Входить до її складу ланолін проникає в шкіру, надаючи велику оздоровчу дію. Верблюжа шерсть не стрижуть. Навесні її зчісують і сортують по тонкощі. Верблюжа шерсть — золоте руно здоров'я.

            Шерсть кашмирской кізи

Кашемір — це іскаженное назва індійського штату Каschmir, одного з регіонів проживання тибетської гірської кози, пух якої іїде на виробництво кашемірової вовни. Кашмірська коза живе в горах на висоті 5000 м, і з цієї причини природа наділила її чудесним, щільним і надзвичайно тонким пухом. Стрижка не проводиться. При зміні волосяного покриву пух вибирається з остьового і покривних волосся і сортується по цветам.

Вихід пуху на одну тварину дуже малий, приблизно 100-200 г чистого пуху. Кашемір тепліше, ніж шерсть, дуже легкий і ніжний на дотик. Хороша кашемірова нитку в 3 рази тонше людської волосини. Ніжний кашмірський пух — найбільш благородний, якісний і тому найдорожчий натуральний матеріал.

Всі вироби з чистої вовни мають знак Woolmark – чисто натуральна шерсть. Знак Woolmark є власністю Міжнародного Секретаріату Вовни (МСШ) – організації, що працює в області наукових досліджень, контролю якості, поліпшення експлуатаційних характеристик та оформлення виробів з натуральної вовни.